Skip to main content
https://www.youtube.com/watch?v=1AeB8OF4FaY

Jesteśmy pionierami

recyklingu od 25 lat.

PURUS PLASTICS to średniej wielkości przedsiębiorstwo rodzinne, silnie zakorzenione w Niemczech, idealnie wpisujące się w hasło „Made in Germany”. Nasze produkty są wytwarzane przeważnie z samodzielnie pozyskanych tworzyw sztucznych z recyklingu. Jesteśmy pionierami recyklingu! Efektem jest bezwzględne zrównoważenie w połączeniu z korzyściami kosztowymi, wytrzymałością i różnorodnością.

Od ponad dwudziestu lat PURUS jest innowacyjnym producentem oraz kompetentnym partnerem do kontaktu w zakresie palet i skrzynek z tworzywa sztucznego. Light, medium czy heavy? Wybór nie stanowi problemu, ponieważ nasz asortyment palet to gwarancja odpowiedniego rozwiązania do każdego zastosowania. Od łatwej w pielęgnacji palety higienicznej po paletę specjalną z możliwością wysokiego składowania. Wszystkie palety z tworzywa sztucznego są zoptymalizowane do zastosowań, uniwersalnie wykorzystywane i lekkie.

Nasze palety cieszą się dużą popularnością i sprawdziły się już miliony razy w zastosowaniach do wielokrotnego użytku lub jako niedrogie rozwiązanie jednorazowe. Ze względu na własne pozyskiwanie surowców, wewnętrzną kontrolę jakości oraz nowoczesne instalacje produkcyjne zapewniamy w każdej chwili jednolite wysokie standardy.

Oprócz oszczędnego postępowania z surowcem w postaci drewna za stosowaniem palet z tworzywa sztucznego przemawia również ekologiczna możliwość ponownego wykorzystania materiału. Ponadto nasze palety, również rozładowane, można łatwo układać w stosy, co zapewnia dużą oszczędność miejsca. W przeciwieństwie do drewna wilgoć lub inne oddziaływania atmosferyczne w ogóle nie wpływają na nasze nośniki ładunkowe.

Jesteśmy producentem z bezpośrednią dystrybucją, ponieważ opiekujemy się naszymi klientami osobiście i omawiamy z nimi różne kwestie. Zapewnia im to orientację wśród wielu możliwości i podejmowanie właściwych wyborów.

W ramach usług specjalnych dla naszych klientów na naszej stronie internetowej znajdują się szczegółowe ilustracje oraz zdjęcia 360° wszystkich nośników ładunkowych. Nasze produkty można doskonale poznać już przed zastosowaniem.

Jeżeli któregoś dnia nośniki ładunkowe z tworzywa sztucznego zostaną wycofane z eksploatacji, to jesteśmy również kompetentnym partnerem w zakresie specjalistycznej ich obróbki, ponieważ w siedzibie firmy w bawarskim Arzbergu zarządzamy jednym z najnowocześniejszych systemów przetwarzania na świecie. Dotyczy to oczywiście również produktów z tworzywa sztucznego innych firm.

Nasze działanie zapewnia korzyści w zakresie bilansu CO2 oraz ekologii, ponieważ nasze produkty nie niszczą zasobów i surowców, a także przyczyniają się do ich zachowania, co odciąża również przyszłe pokolenia.

W ramach NEXT BIG THING w branży recyklingu firma PURUS i tym razem odgrywa czołową rolę.

Jürgen ManzeiZałożyciel firmy

FIDUS, nasza maskotka

Mrówki są graczami zespołowymi i wnoszą istotny wkład w naturę. Biorąc pod uwagę ich rozmiary, są siłaczami i prawdziwymi mistrzami logistyki. Uważamy, że żadna inna maskotka nie będzie lepiej prezentować naszych nośników ładunkowych. Nasze produkty FIDUS są solidne, wytrzymałe i trwałe.

Surowce pozyskujemy we własnym zakładzie przetwarzania tworzyw sztucznych, dzięki czemu odciążamy środowisko i przyszłe pokolenia. Pokazujemy, że nie trzeba koniecznie korzystać z nowych materiałów i że dzięki przemyślanemu przetwarzaniu odpadów można stworzyć nowe produkty.

PURUS to gracz zespołowy! Cechuje nas niezawodność i zdolności komunikacyjne. We wszystkich naszych działaniach kierujemy się korzyściami dla klientów. Oferujemy wsparcie przy zmianie produktów drewnianych na produkty z tworzywa sztucznego, przy wycofywaniu zużytych nośników ładunkowych lub przy tworzeniu lojalnych i niezawodnych relacji z dostawcami.

Kontakt

Masz pytania? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów. Skontaktuj się z nami!

Pobierz broszurę wizerunkową

Kim jesteśmy i co robimy – wszystkie ważne informacje zostały w klarowny sposób podsumowane w naszej broszurze.

Prasa

Tutaj można przeczytać różne teksty prasowe i artykuły związane z naszymi produktami PURUS z tworzywa sztucznego, które zostały wyprodukowane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.